Wybór właściwego cyklu biegowego dla Twoich celów fitness

Wybór właściwego cyklu biegowego dla Twoich celów fitness

Wybór odpowiedniego cyklu joggingowego dla Twoich celów fitness może zrobić różnicę między zdrowym życiem a siedzącym. Ta alternatywa cardio spala więcej kalorii na godzinę i ma mniej urazów niż bieganie. Dodatkowo, łatwiej jest ją włączyć do codziennej rutyny. Czytaj dalej, aby odkryć korzyści płynące z jazdy na rowerze dla kondycji. Będziesz zaskoczony tym, jak łatwo dopasować ją do swojego stylu życia. Może nawet zdecydujesz się uczynić ją częścią swojej rutyny treningowej!

Jazda na rowerze jest substytutem cardio dla biegania

Wiele osób jest rozdartych między bieganiem a jazdą na rowerze, jeśli chodzi o trening cardio. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, ale jazda na rowerze ma kilka wyraźnych przewag nad bieganiem. Oprócz budowania większej ilości mięśni, jazda na rowerze jest mniej obciążająca dla stawów niż bieganie. Z kolei bieganie spala więcej kalorii na minutę, ale jazda na rowerze jest też bardziej intensywna i wymaga dłuższych treningów.

Choć oba sporty zapewniają wiele korzyści zdrowotnych, bieganie wiąże się z wysokim ryzykiem kontuzji. Biegacze powinni zwracać uwagę na sygnały swojego ciała i unikać nadmiernego wysiłku, aby uniknąć kontuzji. Z drugiej strony, bieganie może być szkodliwe dla stawów i powodować ból dolnej części pleców. W związku z tym kluczowe jest, aby biegacze zwracali baczną uwagę na sygnały swojego ciała, aby uniknąć kontuzji i zminimalizować czas regeneracji. Jazda na rowerze jest doskonałym zamiennikiem cardio dla biegania i może pomóc Ci zachować formę nawet po kontuzji.

Spala więcej kalorii na godzinę

Chociaż jazda na rowerze jest łagodniejszą formą ćwiczeń niż bieganie, nadal może przynieść korzyści zdrowotne. Jazda na rowerze spala więcej kalorii na godzinę i wymaga mniej energii niż bieganie. Z kolei chodzenie pozwala się bardziej spocić, co oznacza, że można spalić więcej kalorii. Te dwie formy ćwiczeń są szyją pod względem zdrowia układu sercowo-naczyniowego. Istnieją jednak pewne korzyści z biegania nad jazdą na rowerze. W tym artykule porównamy korzyści płynące z obu tych form.

Jazda na rowerze i bieganie zarówno zwiększają sprawność sercowo-naczyniową. Obie metody mogą być wykonywane przy umiarkowanych prędkościach. Jazda na rowerze z prędkością pięciu do dziewięciu mil na godzinę spala 280 kalorii na godzinę dla osoby ważącej 155 funtów. Jednak cięższe osoby będą spalać więcej kalorii na godzinę. Chodzenie, z drugiej strony, spala około 232 kalorii na godzinę. Jednak te różnice nie są statystycznie istotne. Należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Powoduje mniej urazów niż bieganie

Podczas gdy wielu biegaczy skarży się na bóle kolan i shin splints, jazda na rowerze powoduje mniej urazów niż bieganie. Naukowcy z Appalachian State University przeprowadzili badanie, aby ustalić, która forma jest najlepsza dla Twojego organizmu. Stwierdzili, że jazda na rowerze powoduje mniej urazów niż bieganie ze względu na mniejszy wpływ tej aktywności. Dodatkowo, jazda na rowerze jest bardziej korzystna dla budowania wytrzymałości i ukierunkowania na dolne partie ciała niż bieganie.

Według Men’s Health jazda na rowerze powoduje o sześć mniej urazów niż bieganie. Jednak bieganie powoduje 11 urazów na każde 1000 godzin ćwiczeń. Urazy związane z jazdą na rowerze są zazwyczaj spowodowane załamaniem fizycznym, a nie czynnikami zewnętrznymi. Z tego powodu klinicyści powinni ściśle współpracować ze sportowcami, aby określić ich unikalne czynniki ryzyka. Biegacze powinni również rozważyć, czy jogging jest lepszym rozwiązaniem, jeśli mają problemy z kolanami lub zwichnięciami bioder.

Łatwiej dopasować do swojej rutyny

Podczas gdy bieganie wymaga mniej sprzętu, jazda na rowerze ma w sobie powiew zabawy. Może być kuszące, by włączyć obie aktywności do swojej rutyny, ale może lepiej skupić się na jednej na raz. Włączenie obu aktywności do swojej rutyny doda różnorodności i ekscytacji, a obie mają cenne korzyści dla zdrowia. W tym artykule omówimy zalety jazdy na rowerze i biegania. Dowiedz się, która z nich jest dla Ciebie odpowiednia. Czytaj dalej by dowiedzieć się więcej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *