Jak bieganie sprawia, że jesteś wyższy?

Wzmacnianie mięśni rdzenia podczas biegu tak szybko jak to możliwe

Jeśli kiedykolwiek chciałeś być wyższy, prawdopodobnie zastanawiałeś się, czy bieganie sprawi, że będziesz wyższy. Prawda jest taka, że może. I jest wiele korzyści, które bieganie przynosi, takich jak poprawa postawy i gęstości kości. Ale jak dokładnie bieganie sprawia, że jesteś wyższy? Oto kilka wskazówek. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! : Hormon wzrostu, poprawa postawy i zwiększenie gęstości kości to niektóre z korzyści płynących z biegania.

Zwiększona gęstość kości

Coraz więcej dowodów na to, że ćwiczenia poprawiają gęstość kości, jest ekscytujących, ale istnieją obawy dotyczące tego, co dzieje się z kośćmi i jak bieganie może na nie wpływać. Według dr Kirka Scofielda, chirurga ortopedy z University of California San Francisco, bieganie zwiększa gęstość kości o ponad jeden procent u kobiet i trzy procent u mężczyzn. Sugeruje on, że biegacze powinni skupić się na włączeniu do codziennej rutyny aktywności o większym oddziaływaniu, wielokierunkowej, takiej jak bieganie, aby czerpać te korzyści.

Naukowcy porównali fenotypy kości u sportowców i osób nie uprawiających sportu za pomocą absorpcjometrii promieniowania rentgenowskiego o podwójnej energii (DEXA), aby określić różnice w BMD między biegaczami i osobami nieuprawiającymi sportu. Przyjrzeli się BMD całego ciała, BMD nóg i kręgosłupa lędźwiowego oraz T i Z-scores. Uwzględnili również wpływ innych czynników, takich jak nieregularności miesiączkowania i aktywność sportowa ukończona w dzieciństwie, na gęstość mineralną kości.

Biegacze mają wyższą LBMD i TBMD niż nie-sportowcy, a fenotypy mężczyzn i kobiet były podobne w obu grupach. Bieganie poprawia również BMD w stosunku do nie-sportowców. Jest to prawdopodobnie spowodowane zwiększoną masą ciała, która powoduje większe obciążenie kości. Mechanotransdukcyjny efekt biegania również wydaje się przyczyniać do tego wyniku. Jeśli chcesz wiedzieć, jak zwiększyć gęstość kości poprzez bieganie, zacznij swoją podróż już teraz. Te wyniki są zachęcające i mogą pomóc Ci utrzymać zdrowy styl życia przez długi czas.

Ćwiczenia mają wiele korzyści dla zdrowia kości. Regularne bieganie zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, cukrzycy i otyłości. Jednak, choć uważano, że bieganie zwiększa gęstość kości, nowe badania wykazały, że kobiety uprawiające biegi długodystansowe mają znacznie mniejszą gęstość kości niż te, które nic nie robią, tylko siedzą przez cały dzień. Niska gęstość kości wskazuje na wysokie ryzyko złamań i osteoporozy. Dodając do swojej codziennej rutyny nieco więcej ćwiczeń, zauważysz wzrost gęstości kości.

Skakanie i plyometria to kolejny sposób na poprawę gęstości kości. Bez względu na to, czy skaczesz 10 razy dziennie, czy też truchtasz przez kilka minut, na pewno zauważysz różnicę w stanie zdrowia swoich kości. Kluczem jest włączenie tych ćwiczeń do swojej codziennej rutyny. Pamiętaj, że nadal musisz kontynuować trening siłowy dla rdzenia i górnej części ciała. Jeśli jednak jesteś początkujący, bieganie może nie być najlepszym pomysłem.

Podczas gdy ćwiczenia fizyczne mogą sprzyjać wzrostowi i zdrowiu kości, aktywność o dużej sile uderzenia, taka jak bieganie, może zwiększyć gęstość kości u starszych osób. Badania przeprowadzone przez Hannana i Stuarta (2000) wykazały, że bieganie i jazda na rowerze mogą zwiększyć gęstość kości u rekreacyjnych mężczyzn. Bieganie miało wyższą gęstość mineralną kości niż jazda na rowerze, natomiast jazda na rowerze zmniejszyła gęstość kości w kręgosłupie. Jednak wyniki te mogą wynikać z mniejszego wpływu biegania w porównaniu z jazdą na rowerze. Jeśli bieganie lub jazda na rowerze zwiększa gęstość kości, można bezpiecznie założyć, że może również zwiększyć gęstość kości.

Zwiększony hormon wzrostu

Bieganie może zwiększyć Twój wzrost poprzez stymulację przysadki mózgowej do produkcji większej ilości hormonu wzrostu, naturalnego hormonu odpowiedzialnego za wzrost kości. Ćwicząc, zwiększasz również gęstość swoich kości i chrząstek. Zwiększona gęstość kości może prowadzić do większego wzrostu i przebudowy. Jeśli jednak jesteś już wysoki, bieganie może sprawić, że będziesz wydawał się niższy niż w rzeczywistości. Dobra wiadomość jest taka, że bieganie to świetny sposób na uzyskanie wzrostu przy jednoczesnym zachowaniu zdrowego stylu życia.

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na uzyskanie wzrostu jest intensywność biegania. Badania pokazują, że sprint, zwłaszcza ćwiczenia o wysokiej intensywności, mogą zwiększyć poziom hormonu wzrostu w krwiobiegu. Zwiększa również poziom sprawności fizycznej. Biegacze powinni dążyć do wykonania minimum 70-jardowych sprintów osiem razy, z krótkimi przerwami pomiędzy sprintami. Zwiększaj intensywność każdego sprintu, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Chociaż genetyka przyczynia się do około 80 procent ogólnego wzrostu, dieta i ćwiczenia przyczyniają się do pozostałych 20 procent. Podczas gdy genetyka jest głównym czynnikiem wzrostu, ćwiczenia są sprawdzonym sposobem na zwiększenie wzrostu. Zwiększa produkcję hormonu wzrostu i promuje prawidłową postawę. Wzmacnia również kości poprzez leczenie mikrozłamań, które mogą wystąpić podczas biegania. Dodatkowo może sprawić, że będziesz wyższy poprzez zwiększenie poziomu HGH i uzyskanie szczuplejszego ciała.

Podczas gdy bieganie nie zwiększa bezpośrednio długości kości, zwiększa poziom hormonu wzrostu w Twoim organizmie. Łagodzi też niepokój i sprzyja poczuciu pewności siebie. I sprawia, że Twój kręgosłup i plecy są rozciągnięte. Oznacza to, że będziesz wydawać się wyższy, niż jesteś w rzeczywistości! Korzyści z biegania są oczywiste: sprawia, że wyglądasz szczuplej, co z kolei daje wrażenie osoby wyższej.

Choć bieganie nie wydłuża kości, inne ćwiczenia poprawiają stężenie hormonu wzrostu we krwi w organizmie. Dzięki regularnemu wykonywaniu tych ćwiczeń dzieci mogą naturalnie osiągnąć swój optymalny wzrost. Poza zwiększeniem stężenia hormonu wzrostu, bieganie może również poprawić postawę i zapobiec garbieniu się pleców. Jest to klucz do osiągnięcia celów związanych z rosnącym wzrostem. Kluczem jest zintegrowanie ćwiczeń biegowych ze zdrową dietą, dużą ilością snu i innymi ćwiczeniami stymulującymi wzrost.

Istnieje wiele innych korzyści z biegania. Poza zwiększeniem ilości hormonu wzrostu w Twoim organizmie, może ono również poprawić Twoje zdrowie psychiczne. W rezultacie poprawi się Twój metabolizm, a Twoje ważne organy będą pracować wydajniej. Bieganie obniża również ciśnienie krwi i poprawia ogólny stan zdrowia. Jeśli chcesz urosnąć wyższy, ważne jest, aby mieć zdrowe ciało i umysł. Istnieje jednak wiele czynników, które wpływają na określenie wzrostu szczytowego i Twojego wzrostu szczytowego.

Poprawa postawy

Chociaż nie da się zmienić swojej genetyki, możesz zrobić kilka rzeczy, które sprawią, że będziesz wydawać się wyższy. Na początek, możesz uniknąć garbienia się. Regularne bieganie angażuje mięśnie klatki piersiowej i rdzenia, co sprawia, że wydajesz się wyższy. Bieganie z odpowiednią formą sprawia również, że Twoja głowa pozostaje w neutralnej pozycji, a nie jest pochylona do przodu. Kiedy stoisz prosto, wydajesz się wyższy, co zwiększa Twoją pewność siebie.

Skorygowanie postawy podczas biegu nie tylko pomoże Ci stać się szybszym, ale także poprawi Twoją postawę. Zła postawa wpływa również na obciążenie stawów podczas biegu, więc korygowanie postawy podczas biegu jest niezbędne. Zła postawa tylko wzmocni złe nawyki. Utrzymywanie prawidłowej postawy podczas biegu pomoże Ci osiągnąć najlepszą postawę. Oprócz tego, że będziesz wyższy, prawidłowa postawa sprawi, że będziesz bardziej wysportowany i sprawny, więc będziesz mógł wychodzić na biegi z większą energią.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *