Jogging For 20 Minutes – How Many Calories Do You Burn?

Jogging For 20 Minutes - How Many Calories Do You Burn?

Jeśli uprawiasz jogging przez 20 minut, prawdopodobnie masz błędne przekonanie na temat spalanych kalorii. Chociaż możesz spalić 260 kalorii w ciągu 20 minut, prawda jest bliższa 163,3 kalorii. Dodatkowo, im szybciej biegniesz, tym więcej kalorii spalisz w okresie regeneracji. Wynika to z faktu, że bieganie w szybkim tempie podniesie Twoje tętno i tempo oddechu, a regeneracja potrwa dłużej.

260 kalorii

Ile kalorii możesz spalić dzięki joggingowi? Aby się zorientować, możesz skorzystać z internetowego estymatora kalorii udostępnionego przez American Council on Exercise. Na przykład, 115-funtowa osoba biegnąca w umiarkowanym tempie przez 20 minut spali 260 kalorii. Natomiast osoba ważąca 175 funtów spaliłaby w tym samym czasie około 400 kalorii. I choć może nie jest to zbyt duży wzrost w stosunku do Twojego normalnego tempa biegu, to wciąż jest to dobry punkt wyjścia.

Oprócz spalania kalorii, bieganie pomaga rozładować stres, poprawić wyniki sportowe i promować ogólne zdrowie i kondycję. Co najważniejsze, pomaga Ci schudnąć. To, ile spalisz, zależy od Twojej masy ciała, terenu, po którym biegasz, i prędkości, z jaką biegniesz. Innymi słowy, im szybciej biegniesz, tym więcej kalorii spalisz. Dodatkowo, im bardziej wymagający bieg, tym więcej kalorii spalisz.

163,3 kalorii

Podczas gdy chodzenie i jogging zarówno spalają kalorie, jogging zużywa więcej energii. Im wyższa prędkość, tym więcej kalorii spalisz. Co więcej, szybsze tempo pomaga skuteczniej spalać tłuszcz. Należy jednak pamiętać, że oba ćwiczenia mają swoje wady. Na przykład, chodzenie zużywa mniej energii, ponieważ obie stopy pozostają na ziemi. Podczas gdy jogging zużywa więcej energii, chodzenie spala mniej kalorii, ponieważ wymaga mniej energii.

Oprócz spalania kalorii, bieganie pomaga złagodzić stres, poprawić wyniki sportowe i promuje dobre zdrowie. Co najważniejsze, jogging spala kalorie, które pomagają Ci schudnąć. Liczba spalanych kalorii zależy od Twojego tempa, ukształtowania terenu, wzrostu i wieku. W rezultacie bieganie jest doskonałym sposobem na utratę wagi. Jogging może pomóc Ci spalić około stu kalorii w ciągu 20 minut. I tak długo, jak będziesz w stanie trzymać się swojej codziennej rutyny ćwiczeń, zobaczysz zauważalne rezultaty.

Kiedy uprawiasz jogging przez co najmniej 20 minut, spalisz około 163,3 kalorii na godzinę, w zależności od wagi i prędkości biegu. Możesz użyć internetowego kalkulatora spalania kalorii, aby określić, ile kalorii spalisz, uprawiając jogging przez 20 minut dziennie. Jeśli dopiero zaczynasz biegać, lepiej zacznij od programu spacerowego i stopniowo zwiększaj czas trwania sesji.

Podczas dwudziestominutowego biegu osoba o przeciętnej masie ciała spala średnio 100 kalorii na milę. Przeciętny jogger może spalić około 260 kalorii w ciągu 20 minut, podczas gdy szybszy biegacz może osiągnąć 300 kalorii. Jednak osoby cięższe spalają więcej kalorii niż osoby o przeciętnej wadze. A w przypadku dzieci, maksymalna ilość kalorii na milę zależy od wieku dziecka. Jogging 20 minut kalorii można wykonać bez pomocy wózka do joggingu lub innego specjalistycznego sprzętu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *