Ile kalorii spala jogging przez 30 minut?

Ile kalorii spala jogging przez 30 minut?

Ile kalorii spala jogging przez 30 minut? Odpowiedź zależy od rodzaju ćwiczenia i wielkości ciała. Możesz nawet nie wiedzieć, jak prawidłowo liczyć kalorie. Jeśli nie znasz podstawowych informacji na temat spalania kalorii, możesz sprawdzić szczegóły dotyczące różnych rodzajów aktywności fizycznej i uzyskać lepszy obraz tego, ile energii potrzebujesz. Poniżej wymieniono kilka najważniejszych faktów dotyczących kalorii, które możesz spalić podczas 30-minutowego joggingu.

450 kalorii

Chociaż ilość kalorii spalanych podczas danej aktywności może się różnić w zależności od osoby, typowy jogging przez 30 minut spala około 450 kalorii. Dobry tracker fitness pozwoli Ci wprowadzić swoje własne dane, dzięki czemu będziesz mógł zobaczyć dokładnie, ile kalorii spalasz podczas danej aktywności – fragment ten jest twórczością ekspertów strony centrumporad.com.pl. W rzeczywistości istnieje 40 ćwiczeń, które spalają 400 kalorii lub więcej w mniej niż 30 minut.

Bieganie przez 30 minut w szybkim tempie z prędkością siedmiu mil na godzinę spala 450 kalorii. Jednak jogging w szybszym tempie może przynieść większe rezultaty. Bieganie w wolniejszym tempie może zmniejszyć tętno i niepokój, ale jogging z prędkością 7 mil na godzinę spala więcej kalorii niż bieganie w wolnym tempie. Ten trening zapewni Ci bardzo potrzebny trening sercowo-naczyniowy, a także spali tłuszcz i zbuduje mięśnie.

Nintendo Switch posiada gry nastawione na zwiększenie sprawności fizycznej i spalanie kalorii. Wiele gier ma specjalne ustawienia, aby twoje ćwiczenia były zabawne, a konsola oferuje wirtualne sesje spinowe, dzięki czemu możesz dołączyć do nich z domu. Przeciętne pole golfowe ma długość sześciu mil. Noszenie kijów golfowych to doskonałe ćwiczenie przenoszące ciężar ciała, które poprawia zdrowie kości. Paddleboarding to kolejny świetny sposób na poprawę koordynacji i tonowanie mięśni. Jak można się domyślić, przeciętne pole golfowe ma długość sześciu mil i jest doskonałym sposobem na spalanie tłuszczu i budowanie szczupłych mięśni.

Wydatek kaloryczny różni się w zależności od osoby, więc ważne jest, aby znaleźć odpowiednie tempo dla swojego typu ciała. Mężczyźni zazwyczaj spalają więcej kalorii niż kobiety, a osoba o średniej wadze spali ponad dwa razy więcej kalorii biegnąc w umiarkowanym tempie przez trzydzieści minut. Jogging w wolnym tempie spowoduje niższe tempo utraty wagi niż jogging w szybkim tempie.

420 kalorii

Jogging przez 30 minut pozwoli spalić około 420 kalorii. Liczba kalorii spalanych podczas każdej aktywności różni się w zależności od wagi i poziomu aktywności. Najlepsze trackery fitness pozwolą Ci wprowadzić swoje spersonalizowane dane. Jednak niektóre modele opierają się na średnim spalaniu kalorii przez przeciętną osobę dorosłą. Niezależnie od poziomu aktywności, nadal możesz znaleźć trening, który pozwoli Ci spalić do 400 kalorii.

Oprócz spalania megakalorii, bieganie tonizuje dolne partie ciała. Możesz zwiększyć spalanie kalorii poprzez zwiększenie nachylenia. Ogólnie rzecz biorąc, biegnąc przez 10 minut z prędkością 7 mil na godzinę spalisz 270 kalorii. Aby zwiększyć ilość spalanych kalorii, rozważ bieganie z pięcioprocentowym nachyleniem. Możesz też spróbować joggingu na naturalnym wzgórzu, aby zwiększyć spalanie kalorii.

Aby Twój trening był jeszcze bardziej efektywny, spróbuj zajęć obwodowych. Zajęcia obwodowe są świetne do spalania kalorii, a jednocześnie poprawiają wytrzymałość. Możesz również spróbować jazdy na łyżwach, które działają na mięśnie stóp i kostek. Innym rodzajem aktywności o niskim wpływie jest wędrówka. Ta aktywność nie tylko poprawia koordynację i zdrowie kości, ale jest też darmowa i zabawna. Jeśli wolisz robić coś za darmo, spróbuj nosić fitness tracker, aby śledzić swoje kroki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *