Ile kalorii spalisz podczas godzinnego joggingu?

Ile kalorii spalisz podczas godzinnego joggingu?

Czy wiesz, że jogging może spalić około 670 kalorii na godzinę? Ale czy wiesz, jakie czynniki wpływają na ilość spalanych kalorii? A co jeśli powiem Ci, że jogging pod górę spala więcej kalorii? Będziesz mile zaskoczony, gdy dowiesz się, że Twoja prędkość ma znaczenie. Czytaj dalej, aby poznać najlepsze sposoby na jogging dla maksymalnego spalania kalorii! I nie zapomnij sprawdzić tych wskazówek, aby utrzymać swoje ciało w zdrowiu i kondycji!

jogging spala 670 kalorii w ciągu godziny

W ciągu jednej godziny joggingu przeciętna osoba spala do sześciuset siedemdziesięciu kalorii. Rzeczywista liczba spalonych kalorii zależy od wagi danej osoby, prędkości, z jaką uprawia jogging i intensywności ćwiczeń. Innymi słowy, jogging spala kalorie bardziej efektywnie niż dieta. Jest to zależne od wielu czynników, w tym masy ciała, intensywności, poziomu kondycji i metabolizmu.

Przeciętna osoba spala około sześciuset siedemdziesięciu kalorii na godzinę, gdy uprawia jogging w wolnym tempie. To około dwieście pięćdziesiąt kalorii na milę! Nawet umiarkowany jogger może spalić o wiele więcej! W ciągu godziny joggingu osoba ważąca 155 funtów może spalić nawet siedemset siedemdziesiąt kalorii. To dwa razy więcej kalorii niż osoba ważąca 140 funtów, która tylko trochę pobiegnie.

Prędkość wpływa na spalanie kalorii

Ogólnie rzecz biorąc, bieganie w stałym tempie pozwoli spalić około 100 kalorii na milę. Tempo, które wybierzesz, może wpłynąć na to, ile kalorii spalisz na minutę, ponieważ bieg w szybszym tempie pozwoli spalić więcej kalorii na minutę. Bieganie w umiarkowanym tempie przez godzinę, jednak będzie korzystać z około połowy jak wiele kalorii jako jogging w szybkim tempie przez godzinę. Ale jeśli chcesz zmaksymalizować spalanie kalorii, szybkie bieganie przez więcej niż godzinę może być dobrym pomysłem – ten cytat jest zasługą redakcji portalu beautifulskin-grudziadz.pl.

Istnieje również zależność między nachyleniem terenu a prędkością. Biegając po płaskiej ścieżce, możesz spodziewać się spalenia od 200 do 400 kalorii na godzinę, w zależności od tego, ile wysiłku włożysz w ćwiczenie. Podczas joggingu w wietrznych warunkach, będziesz musiał spalić więcej kalorii, aby utrzymać swoje tempo. Pogoda może również wpływać na spalanie kalorii, ponieważ bieganie w ekstremalnym upale i zimnie może powodować zwiększone drżenie, a także aktywację brązowego tłuszczu podczas ćwiczeń. Jednak te różnice nie są jednoznaczne.

Bieg pod górę spala więcej kalorii

Czy wiesz, że bieganie pod górę może pomóc Ci spalić więcej kalorii niż jogging na płaskim terenie? Osoba o średniej wadze może spalić do 250 kalorii więcej w ciągu godziny niż podczas joggingu po płaskim terenie. Wynika to z faktu, że bieg pod górę wymaga większego uniesienia nóg i aktywacji mięśni. Dodatkowy wysiłek wymagany do biegania pod górę pomaga zwiększyć efekt spalania kalorii podczas joggingu. Należy również pamiętać, że bieganie pod górę może się różnić w zależności od terenu, który może nie mieć stromego nachylenia. Nawet skromne nachylenie może zrobić znaczącą różnicę.

Ogólnie rzecz biorąc, eksperci zgadzają się, że bieganie pod górę spala więcej kalorii niż jogging na płaskim terenie. Jednak może się to różnić, a ilość spalanych kalorii zależy od wielu czynników, w tym masy ciała, nachylenia i czasu trwania aktywności biegowej. Na przykład mężczyzna, który biegnie ze stałą prędkością 5,0 mil na godzinę spali 105 kalorii na milę, podczas gdy kobieta o tej samej wadze spali około 140 kalorii na milę.

Czas trwania joggingu

Ile kalorii spalasz podczas godzinnego joggingu? Odpowiedź różni się w zależności od osoby, ponieważ zależy od poziomu sprawności fizycznej, prędkości i intensywności. Jednak jogging pozwala spalić znaczną ilość kalorii, od 400 do 700 na godzinę. Według skali MET, osoba ważąca 100 funtów może spalić 280-550 kalorii na godzinę. Przeciętny człowiek spala od 140 do 400 kalorii na milę.

Prędkość i intensywność joggingu nie są określone przez standardową prędkość, ale przez jego intensywność w porównaniu z biegiem. Niektórzy ludzie z natury biegają szybciej niż inni, więc ich tempo i spalane kalorie będą się bardzo różnić. Z tego powodu obliczenie, ile kalorii spalisz podczas joggingu w ciągu 45 minut jest trudnym procesem. Dodatkowo, Twoja prędkość i waga będą miały znaczący wpływ na ilość spalanych kalorii.

Wpływ temperatury na spalanie kalorii

Termogeneza zwiększa się podczas ćwiczeń, ale niskie temperatury zmniejszają spalanie kalorii. Może to wynikać ze sposobu, w jaki nasze ciała się nagrzewają, powodując dreszcze. Jest to dobre dla spalania kalorii, ponieważ brązowy tłuszcz pomaga ogrzać nasze ciało. Niskie temperatury ograniczają również czynności związane ze spalaniem kalorii, takie jak siedzenie na zewnątrz w zimie. Jednak nadal można czerpać korzyści z ćwiczeń w chłodniejszym klimacie, korzystając z zimowych aktywności, które zwiększają metabolizm.

Naukowcy stwierdzili jednak, że stopień ciepła i zimna wpływa na tempo ćwiczeń spalających kalorie. Zimne temperatury zmniejszają tempo spalania kalorii o około 5%. Skrajnie wysokie i niskie temperatury zwiększają REE nawet o 30%. Proces ten znany jest jako termogeneza, a naukowcy nie są pewni, ile kalorii więcej ludzie spaliliby, gdyby temperatura była niższa. Badania wskazują jednak na znaczenie temperatury przy podejmowaniu decyzji czy ćwiczyć na zewnątrz czy w środku.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *