Kalkulator spalonych kalorii podczas joggingu

Jak wybrać odpowiedni strój do biegania

Kalkulator spalonych kalorii w joggingu to świetne narzędzie do obliczania ile kalorii spalisz idąc pobiegać. Możesz użyć kalkulatora, aby dowiedzieć się ile kalorii spalisz na podstawie swojego wieku i tętna. Możesz nawet sprawdzić, ile kalorii spalisz podczas odpoczynku. Po wprowadzeniu niezbędnych informacji, możesz zobaczyć swoje spalanie kalorii. Korzystanie z kalkulatora spalonych kalorii podczas joggingu może zaoszczędzić Ci sporo czasu i pieniędzy!

Bieganie spala więcej kalorii na minutę niż inne formy ćwiczeń

W porównaniu z chodzeniem, bieganie może spalić więcej kalorii na minutę. Dzieje się tak, ponieważ bieganie wymaga większej rekrutacji mięśni i zwiększa tętno. Bieganie wymaga również więcej energii i ma większą intensywność niż chodzenie. Jeśli robisz to konsekwentnie, możesz dostosować swoją intensywność, aby dostosować się do stresu. Jeśli jesteś w stanie utrzymać tę samą intensywność, możesz zwiększyć swój przebieg i czas trwania. Korzyści płynące z biegania mogą sprawić, że chodzenie stanie się łatwiejszym zajęciem.

Ilość kalorii spalanych podczas ćwiczeń zależy od masy ciała. Im więcej ważysz, tym więcej kalorii spalasz. Tak więc 140-funtowa osoba biegnąca 10 minutową milę spali około 318 kalorii. Osoba ważąca 180 funtów spali 408 kalorii w tym samym czasie. Dzieje się tak dlatego, że cięższa osoba musi wykrzesać więcej energii, aby unieść większy ciężar. Z tego powodu bieganie można uznać za trening wysokokaloryczny.

Bieganie jest również znane z korzyści zdrowotnych. Może zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia, wzmocnić stawy, a nawet poprawić pamięć. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na bieganie, czy inną formę ćwiczeń, upewnij się, że robisz to regularnie. Regularny sześciomilowy bieg zapewni więcej korzyści zdrowotnych, jednocześnie minimalizując ryzyko związane z dłuższymi sesjami. Szybsze bieganie pomoże kondycjonować Twoje serce i płuca, aby mogły pchać więcej tlenu do Twoich mięśni.

Spala więcej kalorii na milę niż chodzenie

Badanie z 2004 roku opublikowane w czasopiśmie Medical and Science in Sports and Exercise sugeruje, że jogging spala więcej kalorii na milę niż spacery. Naukowcy biorący udział w badaniu wzięli pod uwagę średnią wagę uczestników. Na przykład, osoba ważąca 200 funtów spaliłaby około 115 kalorii na milę, podczas gdy osoba ważąca 150 funtów spaliłaby około 240 kalorii. Wynik ten opiera się na wzorze, w którym kalorie spalane podczas chodzenia są 0,57 razy większe od wagi, natomiast kalorie spalane podczas biegania 0,72 razy większe od wagi danej osoby.

Prędkość, z jaką wykonuje się chód, również wpływa na spalanie kalorii. Szybki chód odbywa się z prędkością około 5-6 km/h lub trzy-3,7 mph, natomiast jogging polega na wolnym tempie. Im szybciej uprawiasz jogging, tym więcej kalorii spalasz w ciągu minuty. Jeśli interesuje Cię szybszy jogging, to zacznij swoją podróż z prędkością ośmiu kilometrów na godzinę.

Mimo że bieganie jest najpopularniejszą aktywnością aerobową, chodzenie jest również korzystne dla organizmu. Chodzenie zapewnia te same korzyści zdrowotne co bieganie, a jest mniej wymagające dla serca. Początkujący mogą stopniowo przejść do joggingu. Wybierz ćwiczenie, które sprawia Ci przyjemność. Jeśli nie czujesz się dobrze z bieganiem, spróbuj najpierw chodzić. Być może będziesz musiał więcej chodzić lub mniej jeść, ale możesz nadrobić różnicę w spalonych kaloriach, idąc dalej.

Spala więcej kalorii na minutę niż inne formy ćwiczeń

W porównaniu z innymi formami ćwiczeń, jogging spala więcej kalorii na minutę niż jakakolwiek inna forma ćwiczeń. Liczba kalorii spalanych podczas ćwiczeń zależy od intensywności ćwiczeń, tętna spoczynkowego i wagi. W porównaniu z innymi formami ćwiczeń, bieganie w umiarkowanym tempie przez 30 minut spala około 180 kalorii. Jednak szybszy jogging, wbieganie na wzniesienia i bieganie bez przerw pomogą Ci spalić więcej kalorii.

Chociaż jogging spala więcej kalorii na minutę niż jakakolwiek inna forma ćwiczeń, ilość spalonych kalorii różni się w zależności od osoby. Jednak osoba ważąca 130 funtów będzie spalać więcej kalorii niż ktoś ważący 230 funtów. Aby oszacować, ile kalorii spalasz podczas wykonywania typowych czynności, możesz użyć kalkulatora American Council on Exercise (ACE). Kalkulator ACE podaje dokładne oszacowanie kalorii spalanych podczas typowych aktywności.

Bieganie również spala więcej kalorii na minutę niż chodzenie. Tempo spalania kalorii zależy od intensywności i czasu trwania aktywności. Jednak jogging spala więcej kalorii na minutę niż chodzenie, ponieważ wymaga większej intensywności, aby poradzić sobie ze zwiększoną siłą reakcji podłoża. Siła reakcji podłoża to siła, jaką Twoje ciało wywiera na podłoże. Chodzenie i stanie w miejscu powoduje, że na podłoże działa mniejsza siła. To oznacza, że bieganie jest lepsze do spalania kalorii.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *