Niebezpieczeństwa związane z ucieczką

Jogging i bieganie korzyści

Ucieczka może wydawać się kusząca, ale powinieneś rozważyć ryzyko ukrycia się i bycia złapanym. Nie tylko ryzykujesz, że zostaniesz zgwałcony lub porwany, ale także, że zostaniesz zamordowany. Jeśli jesteś uciekinierem, ważne jest, abyś zachował zdrowy rozsądek i przygotował się na możliwość, że zabraknie Ci pieniędzy lub jedzenia. Oprócz posiadania dodatkowych ubrań i jedzenia, powinieneś także przygotować się na to, że będziesz poza domem tak długo, jak długo zajmie ci znalezienie następnego posiłku.

Problemy związane z ucieczką

Zachowania związane z ucieczką są niezwykle częstym problemem. Zachowanie to polega na opuszczeniu przez dziecko domu, często na noc, bez pozwolenia. Choć zachowanie to może zapewnić chwilowy komfort, jest to również forma autodestrukcji. Koncentruje się na zrzucaniu odpowiedzialności na innych, tworząc fałszywy optymizm, że wszystko będzie lepiej. Problem ucieczki nigdy się nie kończy. Oto kilka sposobów, aby pomóc dziecku poradzić sobie z następstwami zachowania polegającego na uciekaniu.

Ucieczka może być spowodowana kilkoma różnymi przyczynami, a niektóre z nich są mniej uchwytne niż inne. Najczęściej dziecko może uciekać, ponieważ czuje się zbyt zawstydzone lub rozzłoszczone, by powiedzieć o tym rodzicom. W przypadku innych dzieci przyczyną jest wstyd lub strach przed powiedzeniem rodzicom. Niezależnie od przyczyny, wiele dzieci napotyka na problemy w swoich rodzinach i nie wie, jak sobie z nimi poradzić. Często są pozostawione bez dorosłego, z którym mogłyby porozmawiać lub nawet bez osoby wspierającej, z którą mogłyby porozmawiać.

Niebezpieczeństwa związane z ucieczką z domu

Jeśli grozi Ci ucieczka z domu, musisz zadać sobie następujące pytania: jakie masz możliwości? Czego potrzebujesz, aby przeżyć? Jak będziesz się komunikował z innymi? Czy będziesz miał dostęp do jedzenia i schronienia? Czy będziesz mógł się z kimś porozumieć, jeśli uciekniesz? Czy masz innych ludzi, z którymi możesz porozmawiać? Jeśli na wszystkie te pytania odpowiesz twierdząco, to prawdopodobnie rozważałeś już niebezpieczeństwa związane z ucieczką.

Istnieje wiele powodów, dla których młoda dziewczyna lub chłopak ucieka z domu, ale najbardziej oczywistym jest strach przed byciem wykorzystywanym lub wykorzystywaną seksualnie. Statystyki pokazują, że około jeden na sześciu uciekinierów zgłoszonych jako zaginieni w Stanach Zjednoczonych stanie się w swoim życiu ofiarą handlu dziećmi. Na szczęście wielu młodych ludzi, którzy decydują się na ucieczkę z domu, można odzyskać, ale istnieją też zagrożenia.

Oprócz tych powodów, nastolatek może nie być w stanie rozwiązać trudnych problemów i nie ma dorosłych, do których mógłby się zwrócić. Ucieczka może wydawać się jedynym rozwiązaniem, ale to nie działa i nie rozwiązuje problemu. Nastolatek może nie mieć umiejętności, zdolności lub odwagi, aby stawić czoła wyzwaniom, które czekają na niego na ulicy. Niebezpieczeństwa związane z ucieczką z domu obejmują:

W jednym z badań skupiono się na socjodemograficznych i środowiskowych czynnikach ryzyka, które przyczyniają się do ucieczki. Młodzież z biedniejszych i bardziej zaburzonych domów była bardziej narażona na ucieczkę, podobnie jak młodzież z rodzin niepełnych. Inne badanie skupiło się na psychologicznych zagrożeniach związanych z ucieczką. Młode kobiety z obszarów miejskich i ze środowisk defaworyzowanych były bardziej narażone na ucieczkę niż te z obszarów wiejskich. Pomimo tych zagrożeń, w jednym z ostatnich badań stwierdzono, że ucieczka jest związana z poważniejszymi problemami ze zdrowiem psychicznym.

Chociaż niektóre czynniki ryzyka mogą przyczynić się do podjęcia decyzji o ucieczce, nie oznacza to, że wszystkie dzieci wykazujące te oznaki są zagrożone ucieczką. Należy raczej zwracać uwagę na wszelkie zmiany w zachowaniu, które wskazują na to, że młodzież jest zagrożona ucieczką. Podczas gdy niektórzy uciekający szukają bardziej ekscytującego stylu życia, inni po prostu chcą uciec od nieznośnej sytuacji domowej. Ucieczka z domu może być również czynnikiem ryzyka dla infekcji przenoszonych drogą płciową oraz oderwania się od szkoły.

Najczęstszą przyczyną ucieczki dzieci jest maltretowanie. Choć większość z tych dzieci to nastolatki, niektóre uciekające dzieci grożą opuszczeniem domu nawet przed osiągnięciem dorosłości. Dzieci te są zazwyczaj bardzo podatne na nadmierne reakcje emocjonalne. Ich rodzice mogą nie być w stanie poradzić sobie z sytuacją lub są zbyt uzależnieni od narkotyków, aby zrozumieć, jak się do niej odnieść. Dzieci mieszkające z przybranymi rodzicami są bardziej skłonne do ucieczki niż te, które mieszkają z rodzicami.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *