Biegi z okazji Święta Niepodległości 2022

Bieg z okazji święta niepodległości

Aktywność fizyczna stała się w ostatnim czasie sposobem na nie tylko na zachowanie formy, ale również na manifestowanie postaw życiowych, wartości czy przekonań. Z okazji różnych świąt o charakterze patriotycznym, w tym również z okazji Święta Niepodległości, w całym kraju organizowane są zawody dla biegaczy. Może w nich wziąć udział każdy, kto tylko ma ochotę, a jednocześnie poradzi sobie z pokonaniem dłuższego dystansu.

bieg z okazji święta niepodległości

32. Bieg Niepodległości w Warszawie

Warszawski Bieg Niepodległości organizowany jest już od 32. lat, a więc posiada stosunkowo rozbudowaną historię. Zapisy na wydarzenie trwają, a co ważne, mogą w nim wziąć udział nie tylko dorośli, ale również dzieci od 10. roku życia. Ponadto na pewnym odcinku zaplanowano trasę dla osób, które zamiast biegu preferują Nordic Walking – jest to sposób na zachęcenie do udziału jeszcze większej liczby uczestników. Bieg rozpocznie się 11 listopada o godzinie 11:11. Jego trasa to 10 km, zatem nie jest ona bardzo wymagająca. Warto jednak przed przystąpieniem do biegu, zadbać o regularny trening i podstawowe przygotowanie.

Bieg Zbója

Dla osób z okolic Śląska prawdziwym wydarzeniem okazuje się Bieg Zbója, który organizowany jest w dwóch wariantach. Pierwszy z nich zakłada stosunkowo krótką, bo 11 kilometrową trasę. Drugi natomiast jest nieco dłuższy, gdyż zawodnicy muszą przebiec aż 21 kilometrów. Biegacze, którzy uczęszczają na krótszej trasie, startują o 11:11, natomiast biegacze z dłuższej trasy rozpoczynają zmagania godzinę wcześniej. Dlaczego warto wziąć udział w Biegu Zbója? Otóż, jak się okazuje, nie jest to zwykły maraton – uczestnicy mają możliwość podziwiania pięknych, zapierających dech w piersiach widoków, co w jeszcze większym stopniu pomaga budować postawę patriotyczną. Miejscem startu jest Jaworze Nałęże, które znajduje się w okolicach większego miasta, jakim jest Bielsko-Biała. 

Bieg Niepodległości w Gdyni

Osoby mieszkające na północy kraju mogą wziąć udział w Biegu Niepodległości w Gdyni, który wraca on po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Start zaplanowano dosyć wcześnie, bo na godzinę 9. Zawodnicy mają do przebiegnięcia 10 km, a więc trasa nie jest zbyt wymagająca. Obok głównego maratonu, w Gdyni odbędą się biegi dziecięce i młodzieżowe, a także marsz Nordic Walking. Dzięki temu w wydarzeniu weźmie udział większa liczba osób w różnych przedziałach wiekowych, o różnych możliwościach wydolnościowych.

Sprawdź bieg w swoim mieście

Wymienione wydarzenia sportowe to tylko niektóre, jakie będą miały miejsce w dniu 11 listopada. Zdecydowana większość miast zorganizuje własne biegi, przy czym wiele z nich dotyczyć będzie krótkich dystansów. Informacji na ten temat już dziś warto szukać na portalach lokalnych – powinny one pojawić się w najbliższym czasie. Obecnie tego typu wydarzenia cieszą się coraz większą popularnością, dlatego włodarze miast organizują je również dla mieszkańców okolicznych miejscowości.

Dlatego warto brać udział w biegach niepodległościowych?

Udział w biegach niepodległościowych pozwala przede wszystkim zamanifestować swoje przywiązanie do ojczyzny, a także własną postawę patriotyczną. Nie bez znaczenia są również pamiątkowe nagrody dla zwycięzców, które zazwyczaj mają postać medali odlewanych na zamówienie. Warto mieć na uwadze, że medale na zamówienie od MCC Medale charakteryzuje najwyższa jakość wykonania, dzięki czemu doskonale prezentują się one pomimo upływu lat. Nasza firma od lat przygotowuje medale dla uczestników biegów niepodległości, odbywających się w różnych miejscowościach. Przygotowywane są one według indywidualnego projektu, dzięki czemu zawsze przypominają zwycięzcom, z jakiej okazji zostały zdobyte. Wspaniałe nagrody stanowią doskonałą zachętę do udziału w tak ważnym i doniosłym wydarzeniu, jakim jest bieg z okazji Święta Niepodległości.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *