Kalkulator kalorii do joggingu

Kalkulator kalorii do joggingu

Kalkulator kalorii do biegania może być przydatny do obliczenia liczby kalorii spalonych podczas biegu. Aby dowiedzieć się, ile kalorii spalasz podczas biegu, musisz wprowadzić pewne dane osobowe i czynniki związane z biegiem. Możesz również użyć pomiarów metrycznych lub imperialnych, gdy chcesz obliczyć spożycie kalorii. Następnie można użyć kalkulatora kalorii, aby zobaczyć, ile kalorii należy spalić, aby utrzymać zdrową wagę – ten fragment jest skutkiem wysiłków zespołu strony salon-ekspresja.pl.

Używanie monitora tętna do oszacowania spalania kalorii

Monitory tętna mogą pomóc Ci określić dokładną ilość kalorii, które spalasz podczas swoich treningów. Kiedy ćwiczysz, Twoje tętno wzrasta z powodu większej ilości tlenu zużywanego przez Twój organizm. Kalkulator tętna jest przydatnym narzędziem, które szacuje liczbę kalorii spalanych na minutę w oparciu o średnie tętno dla danej intensywności ćwiczeń. Jednak używanie monitora tętna do podnoszenia ciężarów nie jest zalecane, ponieważ może on nie dawać dokładnych odczytów.

Monitor tętna mierzy sygnały elektryczne wytwarzane przez Twoje serce i przekazuje je do komputera lub zegarka. Wiele modeli umożliwia nawet analizę danych dotyczących tętna za pośrednictwem komputera, co pozwala lepiej zrozumieć trening. Monitorowanie pulsu jest jednym ze sposobów na określenie ilości spalanych kalorii, ale może zakłócić trening. Elektroniczny monitor tętna jest lepszym rozwiązaniem, ponieważ dostarcza danych w czasie rzeczywistym.

Użycie monitora tętna do oszacowania spalania kalorii podczas joggingu może pomóc w określeniu idealnej strefy docelowej. Aby obliczyć swoje maksymalne tętno, odejmij swój wiek od 220. Na przykład, maksymalne tętno 35-latka wynosi 185. Użycie monitora tętna do oszacowania ilości spalonych kalorii podczas joggingu pozwoli Ci lepiej zrozumieć, jak ciężko pracujesz.

Niektóre urządzenia pozwalają również wprowadzić swoją wagę, aby określić liczbę spalanych kalorii. Niektóre monitory posiadają kalkulatory do tych dwóch czynności. Jednym z nich jest pasek na klatkę piersiową, a innym nadgarstkowy czytnik pulsu. Różnica między tymi dwoma metodami polega na dokładności informacji, które dostarczają. Jednak dokładność danych zależy od dokładności urządzenia, którego używasz.

W badaniu opublikowanym w British Journal of Exercise w 2015 roku oceniono siedem monitorów tętna. Stwierdzono w nim, że sześć z tych urządzeń mogło dokładnie mierzyć tętno w granicach pięciu procent od celu. Jednak tylko trzy z tych monitorów były dokładne w szacowaniu całkowitego wydatku energetycznego, więc mogą nie mieć zastosowania w Twoich codziennych czynnościach. Jeśli więc jesteś zainteresowany używaniem monitora tętna podczas joggingu, sprawdź te produkty, zanim w nie zainwestujesz.

Uwzględnienie współczynnika bieżni

Liczba kalorii, które spalasz na bieżni, jest znacznie niższa niż ta, którą spalasz na stałym podłożu. Wynika to z braku oporu powietrza, który powoduje, że na bieżni spalasz mniej kalorii niż podczas biegu po stałym podłożu. Innym czynnikiem, który może wpłynąć na liczbę kalorii na bieżni jest Twoja postawa. Jeśli podczas biegu opierasz ciężar ciała do przodu na poręczach, zmniejszysz spalanie kalorii o 40 procent.

Chociaż bieżnia może dać Ci szacunkową liczbę spalonych kalorii, tracker fitness również może dać Ci dokładniejsze dane. Chociaż bieżnie są wygodne, mogą nie mieć wejść na wagę lub nie wyświetlać dokładnego spalania kalorii. Aby uzyskać dokładne oszacowanie całkowitego spalania kalorii, należy najpierw zrozumieć czynniki, które określają ostateczny wynik kalorii. Kalkulator kalorii na bieżni może pomóc Ci obliczyć ilość kalorii, które spalasz podczas treningu joggingu.

Kolejną rzeczą, która wpływa na spalanie kalorii na bieżni jest jej dokładność. Cyfrowy odczyt na bieżni może pomóc Ci określić, ile kalorii spalasz podczas joggingu, ale jest on niedokładny. Dlatego zawsze powinieneś być pewien swojego spalania kalorii. Jest to najlepszy sposób, aby osiągnąć swoje cele fitness. Najważniejszą rzeczą jest wiedzieć, ile kalorii spalasz na bieżni. Ważne jest również, aby wiedzieć, ile kalorii spalasz na bieżni.

Bieżnia z nachyleniem pozwala na chodzenie w szybszym tempie, co powoduje spalanie większej ilości kalorii niż w przypadku bieżni płaskiej. Kolejną ważną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy obliczaniu kalorii podczas joggingu, jest Twoja waga. Bieżnia, która oferuje opcję nachylenia, pomaga budować siłę dolnej części ciała, co jest ważne dla ogólnych celów fitness. Ten rodzaj bieżni pochyłej ma inne korzyści poza kaloriami. Według badań przeprowadzonych w czasopiśmie Gait and Posture, chodzenie na bieżni z nachyleniem może poprawić stan stawów kolanowych i zapalenie kości.

Używanie wartości MET do oszacowania spalania kalorii

Jeśli chodzi o szacowanie liczby kalorii spalanych podczas ćwiczeń, może to być świetny sposób na dopasowanie ćwiczeń do swojego napiętego harmonogramu. Używając wartości MET dla danej aktywności, możesz łatwo oszacować, ile kalorii spalisz w danym czasie. Wartość MET dla joggingu to około 3,5 x masa ciała w kilogramach / 200 = kalorie spalone w ciągu jednej minuty.

Ilość energii wydatkowanej podczas joggingu zależy od wielu czynników, w tym od wieku, poziomu sprawności fizycznej i innych czynników. Na przykład 40-letni mężczyzna spali około cztery razy więcej kalorii niż starsza, siedząca osoba. Informacje te mogą pomóc w zaplanowaniu programu ćwiczeń i ocenie wyników treningu.

Monitor tętna może pomóc Ci oszacować ilość kalorii spalonych podczas joggingu. Wartość MET reprezentuje tętno w stosunku do RMR, więc wartość MET dla joggingu jest bardziej dokładna niż użycie staromodnego licznika kalorii. Ponadto, wartość MET może być użyta do oszacowania ilości kalorii spalanych podczas umiarkowanego lub szybkiego joggingu.

Wartość MET dla danej aktywności jest przybliżona, a wartość MET dla konkretnej aktywności może różnić się od wartości dla innej osoby. Na przykład, chodzenie w umiarkowanym tempie, podnoszenie ciężarów i aerobik wodny są zaliczane do aktywności szybkich. Osoba powinna dążyć do osiągnięcia wartości MET od pięciu do ośmiu podczas ćwiczeń. Jeśli jesteś wytrenowanym sportowcem, ta liczba może nawet przekroczyć osiem.

Wartości MET mogą być trudne do zrozumienia, ale możesz ich użyć do obliczenia, ile kalorii spalisz podczas joggingu. Wartość MET dla danej aktywności zależy od Twojej wagi, prędkości i czasu trwania. Możesz użyć kalkulatora, aby oszacować ile kalorii spalasz używając wartości MET do oszacowania spalania kalorii podczas joggingu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *