Jogging Vs Walking

Strój do joggingu dla mężczyzn

Możesz się zastanawiać, czy jogging jest lepszy dla zdrowia niż spacer. Obie te aktywności poprawiają zdrowie sercowo-naczyniowe i redukują stres. Jednak niektóre badania wykazały, że biegacze lepiej kontrolują swoją wagę niż spacerowicze. Oznacza to, że spalają więcej kalorii niż spacerowicze. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, które ćwiczenie jest dla Ciebie lepsze. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś! I pamiętaj, że jogging ma o wiele więcej korzyści niż chodzenie.

Zmniejsza ryzyko chorób serca

Naukowcy przeprowadzili duże badanie porównujące wpływ joggingu i chodzenia na ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej. Naukowcy przeanalizowali populację 33 060 biegaczy i 15 945 spacerowiczów. Badacze dostosowali się do wyjściowych wydatków, wieku, rasy, wykształcenia, palenia i spożycia czerwonego mięsa, owoców i alkoholu. Badacze uwzględnili również wcześniejszą historię nadciśnienia i cukrzycy oraz liczbę równoważnych metabolicznie godzin, które każdy uczestnik logował codziennie – element ten jest rezultatem badania ekipy serwisu hairandbeauty.pl. Badacze stwierdzili, że chodzenie znacząco zmniejszyło ryzyko wystąpienia CHD, nadciśnienia i cukrzycy.

Podczas gdy chodzenie zmniejszało ryzyko wysokiego poziomu cholesterolu, jogging zmniejszał to ryzyko o 9,3 procent. Oba ćwiczenia zmniejszały ryzyko wysokiego ciśnienia krwi, wysokiego poziomu cholesterolu i cukrzycy – wynika z badania. Spacer, jednak jest łatwiejsze na stawy i jest znacznie niższy wpływ niż jogging lub bieganie. Zmniejsza również prawdopodobieństwo kontuzji, co sprawia, że ludzie chętniej trzymają się ćwiczeń.

Zmniejsza stres

Chodzenie jest świetną formą ćwiczeń, które zwiększają tętno i uwalniają dobre samopoczucie. Te substancje chemiczne zwiększają odporność organizmu na sytuacje stresowe. Podobnie, szybki spacer zmniejsza stres, ponieważ może przywrócić spokój w ciągu zaledwie 10 minut, według Anxiety and Depression Association of America. Niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym biegaczem, czy początkującym sportowcem, w każdym przypadku znajdziesz wiele korzyści w szybkim chodzie.

Robienie przerw na spacery lub szybki jogging pomoże zredukować stres, ponieważ obie czynności wymagają uwolnienia endorfin, które są naturalnym uczuciem szczęścia. Zmniejszają one również ból i wyzwalają pozytywne uczucia. Te substancje chemiczne mogą zmniejszyć umiarkowany poziom lęku i depresji. Endorfiny poprawiają również samoocenę. Chociaż chodzenie może wydawać się łatwiejsze, jogging jest bardziej korzystny. Dla osób z problemami z plecami i szyją, bieganie wymaga więcej wysiłku niż chodzenie.

Poprawia zdrowie układu krążenia

W porównaniu z chodzeniem, jogging pomaga sercu bić mocniej i jest związany z niższym ryzykiem chorób układu krążenia. Badania wykazały, że u osób uprawiających jogging z prędkością od dwóch do trzech mil na godzinę występuje mniejsze ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. Różnica ta nie jest jednak statystycznie istotna. Podczas gdy chodzenie jest nadal skutecznym ćwiczeniem aerobowym, jogging wymaga wyższego tętna i może powodować kontuzje.

Zarówno chodzenie, jak i jogging są korzystne dla zdrowia układu krążenia. Chodzenie jest uważane za umiarkowane ćwiczenie i jest zalecane przez American Heart Association, Centers for Disease Control i inne organizacje zdrowotne. Jednak nie udowodniono, że zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych jak energiczne ćwiczenia. Chodzenie zmniejsza również ryzyko wystąpienia cukrzycy, wysokiego ciśnienia krwi i choroby wieńcowej. Chodzenie nie powoduje obciążenia kolan i kostek, więc może być korzystniejsze dla osób z nadwagą.

Spala więcej kalorii niż chodzenie

To prawda: Jogging spala więcej kalorii niż chodzenie, ale o ile więcej? To zależy od tego, jak szybko się poruszasz. Ogólnie rzecz biorąc, bieg na milę wymaga spalenia około 135 kalorii, w porównaniu do 107 kalorii w przypadku spaceru. Więc choć bieganie niekoniecznie jest lepszym sposobem na spalanie kalorii niż chodzenie, to nadal jest skutecznym sposobem na utratę wagi. Jogging jest świetny na odchudzanie, ponieważ jest również bardziej efektywny dla stawów.

Podczas gdy chodzenie jest świetnym sposobem na utratę wagi, bieganie wymaga więcej energii i tlenu niż chodzenie. Dzieje się tak dlatego, że bieganie wymaga więcej tlenu niż chodzenie, a ta energia jest bezpośrednio związana z wydatkiem kalorycznym. W szczególności należy zauważyć, że dwumilowy powolny jogging spala tyle samo kalorii, co dwumilowy bieg. Ilość spalonych kalorii zmienia się wraz z intensywnością, ponieważ intensywność biegu zwiększa zapotrzebowanie organizmu na tlen.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *