Jak narysować rysunek do biegania

Jak narysować rysunek do biegania

Jak narysować rysunek do joggingu? Najpierw musisz określić, jaki rodzaj biegania będziesz portretować. Można to zrobić skupiając się na ruchach i postawie biegacza. Po określeniu typu ciała, możesz stworzyć szczegółowy rysunek, który to przedstawi. Następnie możesz użyć tych kroków, aby ukończyć rysunek i uzyskać najlepsze możliwe wyniki. Mam nadzieję, że okażą się one przydatne.

Tworzenie iluzji głębi

W rysunku krajobrazowym linia horyzontu leży na wysokości oczu i wskazuje głębię sceny. Linia ta jest kluczowym elementem, ponieważ obiekty wydają się mniejsze, gdy oddalają się od widza. Z tego powodu krawędzie obiektów na pierwszym planie powinny być wyraźne i ostre. Krawędzie obiektów w tle powinny być mniej zdefiniowane niż te znajdujące się najbliżej widza. Nie oznacza to jednak, że pierwszy plan jest bardziej płytki niż tło.

Innym sposobem na stworzenie iluzji głębi w rysunku krajobrazu jest zastosowanie technik nakładania i warstwowania. Warstwowanie polega na umieszczaniu mniejszych obiektów w tle za większymi na pierwszym planie. W ten sposób odległość obiektów zostanie zniekształcona, przez co będą się one wydawały bardziej oddalone. Inną techniką tworzenia iluzji głębi w ilustracji jest dostosowanie wielkości obiektów. Jeśli znajdują się one blisko nas, powinny być większe niż te znajdujące się dalej.

Tej samej metody można użyć do stworzenia iluzji głębi w obrazach. Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z aparatem i wyświetlaczem. Możesz przećwiczyć tę technikę, kopiując obiekt i wprowadzając dysproporcje za pomocą Photoshopa. Stosując metodę tworzenia iluzji głębi, pamiętaj, aby jak najwięcej ją przećwiczyć. Iluzja głębi jest możliwa tylko wtedy, gdy użyjesz jej we właściwy sposób. Aby stworzyć realistycznie wyglądający krajobraz, wystarczy kilka prostych kroków.

Skracanie ramion i nóg w celu stworzenia iluzji głębi

Rysując postać biegnącą, należy starać się skracać ramiona i nogi, aby stworzyć iluzję głębi. Kończyny można przedstawić jako zwężające się cylindry, a tułów jako zbiór prostopadłościanów. Wielkość tych kształtów będzie się różnić w zależności od punktu widzenia, który wybierzesz. Kiedy już skończysz pracę ze skróconymi sylwetkami, dodaj do nich więcej szczegółów.

Skrócenie ramion i nóg w celu stworzenia iluzji głębi na rysunku biegacza sprawi, że nogi będą wydawały się krótsze niż głowa, co sprawi, że kończyny będą wydawały się wyższe. Ta sama koncepcja dotyczy innych rodzajów kompozycji, w tym krajobrazów. Pomaga ona widzowi wyobrazić sobie, że obiekt jest dalej od niego. Jednak ta technika nie jest zalecana dla wszystkich obiektów.

Skrócenie ramion i nogi w celu stworzenia iluzji głębi na rysunku biegacza można zrobić, wykorzystując fakt, że kończyny są naprzemiennie ułożone w pozach biegowych. Prawa ręka jest skrócona w stosunku do przedramienia. Łokieć jest umieszczony daleko do tyłu. Ta sztuczka pomaga widzowi uzyskać poczucie głębi obiektu i tworzy bardziej realistyczny obraz.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *