Czy Jogging jest lepszy od biegania?

Czy Jogging jest lepszy od biegania?

To, czy powinieneś wybrać jogging czy bieganie, zależy od Twoich osobistych preferencji. Na przykład poranny jogging może podnieść poziom energii i nastrój. Powinieneś również unikać wykonywania tej czynności w środku dnia. Jeśli jednak musisz biegać, rób to podczas treningu. Jeśli musisz uprawiać jogging, wybierz wygodne tempo. Następnie możesz stopniowo zwiększać prędkość. Może to również pomóc w utracie wagi.

biegacze nie wiedzą, jakim tempem będą biegać

Podczas gdy biegacze skupiają się na prędkości i często są bardziej agresywni, biegacze nie wiedzą, jakim tempem będą biegać. Podczas gdy biegacze mogą osiągnąć prędkość czterech lub sześciu mil na godzinę, prędkość biegacza jest zazwyczaj znacznie wyższa, do ośmiu mil na godzinę. Biegacze również śledzą prędkość dla celów rekordowych lub w celu poprawy tętna. Odnosząc się do biegaczy jako do joggerów, pamiętaj o szacunku i zachowaniu własnego tempa dla siebie.

Chociaż biegacze biegają z mniejszą prędkością niż biegacze, częściej biegają kilka razy w tygodniu z dużą intensywnością. Mogą nawet brać udział w wyścigach, choć zwykle nie wiedzą, w jakim tempie będą biegać. Biegacze mogą traktować wyścig poważnie i cieszyć się scenerią lub rozmową z kolegami podczas biegu. Niezależnie od sytuacji, biegacze nie wiedzą, w jakim tempie będą biegać, ale mimo to cieszą się tym sportem.

Podstawową czynnością biegacza jest postawienie jednej stopy przed drugą i wykonanie kroku. Biegacze zwykle są wolniejsi od biegaczy, a ich przyjaciele i partnerzy w biegu dziwnie na nich reagują. Jednak zazwyczaj nie mają oni złych zamiarów. Biegacze mają o wiele bardziej przyjemne i satysfakcjonujące doświadczenie niż biegacze. Jeśli myślisz o wzięciu udziału w wyścigu, jogging jest idealnym sposobem na przygotowanie. Nie będziesz miał problemów z osiągnięciem swoich celów, jeśli utrzymasz swoje tempo i będziesz się cieszyć tym procesem.

Niektórzy biegacze przyjmują nawet bieganie jako swoją tożsamość i budują wokół niego całe swoje życie. Nie każdy jednak traktuje jogging jako hobby, ale biegacze są z niego dumni. Nie jest trudno zacząć i nie wymaga to żadnych dużych ciężarów. Status joggera w mediach społecznościowych nie powinien odzwierciedlać jego aktywności biegowej.

biegacze nie próbują bić żadnych osobistych rekordów

Podczas gdy biegacze mają w zwyczaju próbować ustanawiać nowe osobiste rekordy, biegacze tego nie robią. Biegacze zazwyczaj lubią biegać w umiarkowanym tempie. W przeciwieństwie do biegaczy, nie próbują bić żadnych osobistych rekordów. Podczas gdy joggerzy i biegacze mają pewne podobieństwa, jogging ma swoje unikalne zalety. Poniżej omówimy różnice i podobieństwa między tymi dwoma sportami.

Większość biegaczy i biegaczek nie rozmawia o kupach, otarciach czy kolorze swoich siusiaków. Kładą się do łóżka o 5 rano, zakładają ubrania do biegania i włączają drzemkę o 5 rano. Niektórzy biegacze noszą buty do biegania, podczas gdy inni po prostu kupują ładną parę butów do biegania. Przed biegiem na 5 km biegacz ma już za sobą kilka mil w ramach rozgrzewki.

Najlepsza pora dnia na jogging zależy od indywidualnych potrzeb. Choć poranny jogging jest dla niektórych bardziej korzystny, może być trudno zacząć, gdy jesteś już rozbudzony. Chociaż badania wykazały, że poranny jogging może pomóc zwiększyć poziom energii, niektórzy mężczyźni zwiększyli swoją wytrzymałość tlenową dzięki porannemu joggingowi, a inni zgłosili poprawę jakości snu po joggingu. Ponadto, poranny jogging może pomóc w regulacji rytmu okołodobowego i pomóc Ci łatwiej zasnąć w nocy.

Biegacze trzymają się łatwego tempa, nie próbując pobić żadnego osobistego rekordu

Podczas gdy bieganie jest bardziej intensywną formą ćwiczeń aerobowych, jogging jest bardziej relaksujący. Biegacze trzymają się łatwego tempa, nie próbując bić osobistych rekordów, i mogą rozmawiać i rozmawiać podczas biegu. Jogger może pokonać milę w około dwanaście minut, podczas gdy biegacz może ukończyć wyścig 10K w ponad czterdzieści minut. Oba rodzaje ćwiczeń wymagają pewnego poziomu sprawności fizycznej, ale bieganie jest bardziej intensywne.

Dobrym sprawdzianem łatwego tempa jest przysięga Allegiance lub inna trzydziestosłowna fraza. Wielu nowych biegaczy zauważa, że nie potrafią subiektywnie ocenić intensywności swoich biegów. Użycie monitora tętna do pomiaru tętna może dać Ci wiarygodną liczbę, którą możesz śledzić. Dobrą zasadą jest słuchanie sygnałów płynących z ciała, a nie forsowanie się zbyt mocno i ryzykowanie kontuzji.

Podczas sesji interwałowej tempo powinno być zbliżone do tempa wyścigu, przy czym krótsze powtórzenia są szybsze niż dłuższe. Biegi regeneracyjne powinny być łatwe i spokojne. Jeśli konieczna jest sesja na wzgórzu, biegacz powinien wykonać 4 x 30 sek. i 1 min. sprintów, po których następuje spacer w dół wzgórza. Ta sesja pomaga zbudować moc i utrzymać wysoką kadencję.

Biegacze nie ćwiczą z dużą intensywnością

Prawie każdy słyszał o joggingu, ale czy naprawdę ćwiczy się z dużą intensywnością? Joggerzy nie ćwiczą z dużą intensywnością. Przeciętnie joggerzy biegają pięć do sześciu mil na godzinę, spalając około 500 do 600 kalorii. To równowartość utraty jednego funta tłuszczu. Jeśli wykonujesz tego typu trening cztery do pięciu razy w tygodniu, możesz spodziewać się utraty jednego funta tłuszczu każdego tygodnia.

Rozgrzewka jest bardzo ważna, ponieważ jogging na zimno może zaszokować organizm i spowodować kontuzję. Zanim zaczniesz biegać, rozgrzej się krótkim spacerem lub szybkim joggingiem, aby podnieść tętno i pobudzić krążenie krwi. Rozciąganie jest również istotne, ponieważ przygotowuje nogi do ćwiczeń. Nie zapominaj o rozciąganiu łydek i ścięgien. Pamiętaj też o dobrym nawodnieniu organizmu. A jeśli zamierzasz uprawiać jogging przez dłuższy czas, zastanów się nad spożyciem przekąski bogatej w glukozę przed rozpoczęciem ćwiczeń.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *