Czy bieganie może dać Ci Abs?

Is Jogging Aerobic Or Anaerobic?

Czy bieganie może dać ci abs? Jest to możliwe, o ile przestrzegasz odpowiedniej formy i angażujesz swój rdzeń. Jeśli jesteś ciekawy, oto kilka sposobów, w jaki rutyna biegowa może zbudować twój abs. Pamiętając o tym, najlepszy trening abs rutyny jest jeden, który zawiera umiarkowaną ilość biegania. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć:

Trening siłowy

Jeśli chcesz uzyskać formę i zbudować mięśnie, trening siłowy podczas biegania może pomóc Ci osiągnąć oba te cele. Podczas sesji biegowych mięśnie brzucha są naturalnie angażowane przez Twoją postawę i formę biegową. Sesje treningu interwałowego o wysokiej intensywności (HIIT) zwiększają Twój metabolizm, co prowadzi do większego spalania tłuszczu i bardziej widocznego abs. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli włączyć sesje sprintu do swojej rutyny biegowej. Dieta

Biegacze są świetni w nadawaniu abs. Ich trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT) pomaga im spalać kalorie i tracić tłuszcz z brzucha. Bieganie wzmacnia mięśnie rdzenia i stabilizuje całe ciało, co zmniejsza wpływ na stawy. Bieganie pomaga również efektywniej spalać kalorie i wzmacniać inne mięśnie rdzenia. Dieta i bieganie razem dadzą Ci seksowny, stonowany rdzeń!

HIIT

Zarówno bieganie, jak i HIIT zwiększą Twoją masę mięśniową. Treningi HIIT zwiększą biogenezę mitochondriów, czyli „siłowni” Twojej komórki. Więcej mitochondriów oznacza wyższy metabolizm i lepsze wykorzystanie tlenu. W połączeniu z ciągłym bieganiem, treningi HIIT mogą dać ci zabójczy abs. Minusem HIIT jest to, że są one zarówno intensywne, jak i czasochłonne. Ale, jeśli masz czas i poświęcenie, aby je zrobić, zostaniesz nagrodzony z sześciopakiem w krótkim czasie.

Trening szybkości

Jeśli chcesz szybko zbudować swój abs, biegowe sprinty i wspinaczki na wzgórza są świetnym wyborem. Niezależnie od tego, czy jesteś na bieżni, chodniku, czy innej powierzchni, możesz wybrać krótkie wzniesienie, którego pokonanie zajmie Ci nie więcej niż minutę. Biegnij tak szybko jak możesz przez określony czas, a następnie zrób krótką przerwę na spacer. Celem jest szybkie zbudowanie mięśni brzucha, ale nie w sposób gwałtowny.

Ruchy gimnastyczne

Istnieje wiele różnych ćwiczeń gimnastycznych, które możesz włączyć do swojego codziennego życia. Chociaż niektóre z tych ćwiczeń da Ci tylko tymczasowe wyniki, większość z nich da Ci płaski brzuch, stonowane ciało i niesamowitą siłę rdzenia. Siatkarze w połowie lotu, na przykład, muszą używać swoich mięśni brzucha, aby utrzymać wymagane napięcie wymagane dla szpica. Oprócz wzmocnienia mięśni brzucha, siatkarze grający w spike’a muszą również obracać górną część ciała, aby dostarczyć moc do ramienia.

Ograniczenie spożycia węglowodanów, cukru i alkoholu

Chociaż węglowodany są niezbędne do życia, ograniczenie ich pomoże Ci uzyskać widoczny abs. Ilość węglowodanów, które spożywają zależy od tego, jak aktywny jesteś. Podczas gdy tłuszcze i cukry są wspaniałe dla zdrowia, są one również głównym czynnikiem przyczyniającym się do epidemii otyłości w Stanach Zjednoczonych. Zmniejszenie spożycia węglowodanów, cukru i alkoholu pomoże Ci stracić niechciany tłuszcz i rozwijać sześć-pack abs.

L-Sit

Podczas gdy bieganie nie daje Ci abs, ma inne korzyści, które sprawiają, że jest to skuteczne ćwiczenie. Na jeden, bieganie jest skutecznym ćwiczeniem, które celuje we wszystkie mięśnie brzucha jednocześnie. Ze względu na biomechaniczny ruch podczas biegu, mięśnie brzucha kurczą się, aby napędzić ciało do przodu. Dodatkowo, rozciąganie przed biegiem pomaga rozgrzać mięśnie i zmniejszyć szansę na kontuzję. I jak w przypadku każdego ćwiczenia, zaleca się przestrzeganie odpowiedniego harmonogramu, aby uniknąć przepracowania mięśni.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *