Trasy do biegania w pobliżu mnie w Nowym Jorku

Bieganie przez miesiąc - czy to bezpieczne?

Nowy Jork ma więcej niż tylko Empire State Building i Statuę Wolności. Posiada również kilka doskonałych tras do joggingu, w tym ścieżki parkowe i biegi nad rzeką. Po drodze jest wiele różnych ikon do zobaczenia, więc na pewno znajdziesz taką, która Ci się spodoba! Poniżej przedstawiamy kilka wspaniałych tras do joggingu w mieście. Dowiedz się o nich więcej i jak zacząć!

Oto artykuł, który jest rezultatem naszej kreatywnej współpracy z t-sportpro.pl

Trasa do biegania Highline

W Highline jest wiele opcji do biegania lub joggingu. Park ten był pierwotnie linią kolejową, która została przekształcona w park publiczny. Park ma długość 1,5 mili i oferuje oszałamiający widok na Manhattan i Chelsea. Biegacze mogą wybierać spośród kilku punktów startowych, aby rozpocząć swój trening. Trasa oferuje również kilka ławek, na których można odpocząć, podziwiając spektakularne widoki. Trasa biegowa przebiega przez Battery Park, w pobliżu promu Staten Island, stacji metra 34 St-Hudson Yards i Statuy Wolności.

Biegacze uznają High Line za łatwą do pokonania trasę przez miasto. Łatwo na nią wejść i z niej zejść, z ośmioma wejściami i stojakami na rowery dla Twojej wygody. Trawnik przy 23. ulicy to fantastyczne miejsce do obserwowania ludzi. Organizacja Friends of the Highline stara się utrzymać ścieżkę wolną od pojazdów mechanicznych i pieszych, aby wszyscy użytkownicy mogli się nią cieszyć. Oznacza to, że możesz cieszyć się krajobrazem nie martwiąc się o parkowanie.

Szlak Highline został zbudowany ponad 100 lat temu jako droga łącząca zagrody pionierów. Znajduje się on w Lesie Narodowym Tonto i rozciąga się na odcinku ośmiu mil od Pine, AZ, do Christopher Creek. W 1979 roku został wyznaczony jako Narodowy Szlak Rekreacyjny. Od tego czasu Służba Leśna i wolontariusze pracują nad zachowaniem tego historycznego szlaku. Wielu biegaczy przyczyniło się do ulepszenia szlaku i uczynienia go bardziej dostępnym.

The High Line rozciąga się na długości 1,5 mili wzdłuż rzeki Hudson i przez Chelsea. Ten publiczny park to wyjątkowe i innowacyjne miejsce do biegania. Znajduje się na wysokości 30 stóp nad ziemią i jest marzeniem biegaczy. Podwyższona ścieżka oferuje oszałamiające widoki na miasto i intymne widoki na rzekę Hudson. To także raj dla Instagramerów. Aby uzyskać najlepsze widoki, wybierz się na High Line wcześnie rano.

Battery Park Esplanade

W pobliżu Battery Park Esplanade znajduje się kilka tras, którymi możesz biegać lub uprawiać jogging. Jedną z nich jest Manhattan Loop. Znajdują się na niej ikony Nowego Jorku, takie jak Statua Wolności i Freedom Tower. Znajduje się tam również wiele mostów na East River i nie ma tam sygnalizacji świetlnej. Szlak jest wyłożony chodnikami i fontannami do picia. Po przejściu obok Stuyvesant High School, znajdziesz Rockefeller Park. Następnie będziesz mógł dostać się do Battery Park City.

Inną opcją jest bieg wzdłuż rzeki Hudson. Ta droga wodna rozciąga się na południowym krańcu Manhattanu. Oferuje również spektakularne widoki na nowojorski port i rzekę Hudson. Istnieje kilka parków wzdłuż drogi, rzeźby i instalacje artystyczne, aby cieszyć się. Ta 12-milowa ścieżka to wspaniałe miejsce na jogging lub trening. Najlepszą częścią tej trasy jest to, że jest ona stosunkowo płaska.

East River Greenway oferuje różne widoki na East River. Możesz biegać wzdłuż tej ścieżki, jednocześnie przemierzając most Williamsburg. Zachodnia strona Manhattanu to 12 mil pomiędzy Battery Park City a Fort Tryon Park. Znajduje się tam również Riverside Park, Hudson River Park i Riverbank State Park. Przechodzi przez 15 dzielnic. Niezależnie od tego, czy biegasz, spacerujesz, czy jeździsz na rowerze, z pewnością spodoba Ci się dzień spędzony nad rzeką w Nowym Jorku.

West Side Highway oferuje pośrednią, jednokierunkową trasę przez Dolny Manhattan. Zapewnia ona malownicze widoki na East River i Statuę Wolności. Na Brooklynie możesz udać się na nabrzeże, ponieważ tutaj kończysz swój bieg. Możesz znaleźć jedne z najbardziej malowniczych tras w pobliżu Battery Park Esplanade w Nowym Jorku. Ten malowniczy szlak łączy Dolny Manhattan z Bronxem. Kiedy już zaczniesz, będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Central Park pełna pętla

6,1-milowa trasa do biegania wokół zewnętrznej pętli Central Parku to świetny sposób na codzienne ćwiczenia. W parku znajduje się wiele bocznych ścieżek, po których można biegać. Główna trasa biegowa zaczyna się na Columbus Circle, w niewielkiej odległości od 58. ulicy. Biegnie przez 40 przecznic, mijając po drodze wiele mniejszych atrakcji turystycznych.

W zależności od tempa biegu pełna pętla w Central Parku może zająć od trzydziestu sześciu minut w tempie sześć minut/milę do ponad 90 minut w tempie piętnaście minut/milę. Aby uzyskać więcej informacji na temat tej trasy biegowej, sprawdź nasz pełny przewodnik biegowy po Central Parku. Pełna pętla w Central Parku to jedna z najpopularniejszych tras biegowych w Nowym Jorku, a także świetna opcja dla tych, którzy chcą zwiedzać park we własnym tempie.

Jeśli szukasz zabawnego joggingu na Manhattanie, Central Park jest miejscem, do którego warto się udać. W Central Parku znajduje się kilka ścieżek biegowych, od krótkich dwumilowych biegów do dłuższych sześciomilowych. Zapoznaj się z mapą różnych ścieżek i przeczytaj pomocne wskazówki, aby jak najlepiej wykorzystać swój bieg. Poniższy przewodnik jest doskonałym punktem wyjścia do biegania w Central Parku. Jeśli nigdy wcześniej nie byłeś w Nowym Jorku, rozważ spacer po Central Parku podczas biegania. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Pełna pętla Central Parku obejmuje wiele ikonicznych miejsc. Ścieżka obejmuje zbiorniki wodne, pola, posągi i inne unikalne cechy na jego 800 akrach. „Oficjalna” czteromilowa pętla parku zaczyna się w pobliżu wejścia na 72. ulicę i Piątą Aleję. Biegacze mogą wybrać dowolną trasę. Biegając po parku, pamiętaj, aby sprawdzić wszystkie widoki i dźwięki, które park ma do zaoferowania. I nie zapomnij zatrzymać się na drinka po długim joggingu!

Van Cortlandt Park

Gdy szukasz nowego miejsca do biegania, wypróbuj Van Cortlandt Park, ukryty klejnot w Bronksie. W parku tym znajdują się kilometry zalesionych i zacienionych ścieżek do biegania, w tym John Muir, Putnam i Old Croton Aqueduct. Ścieżki te sprawiają, że jogging w parku jest wspaniałym doświadczeniem zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych biegaczy.

W parku Van Cortlandt można wybrać kilka różnych tras, w tym malowniczą, pięciomilową pętlę, która prowadzi obok Back Hills of Vanny i Vault Hill. Po drodze miniesz pomnik Żółwia i Zająca oraz Muzeum Domu w Parku Van Cortlandta. Jeśli masz ochotę poczęstować się kawałkiem słynnego nowojorskiego ciasta, zatrzymaj się w położonym nieopodal Lloyd’s Carrot Cake.

Biegacze znajdą w całym parku ścieżki, które zapewnią im ruch, w tym jezioro. Biegacze mogą wybrać jedną z trzech tras, które rozpoczynają się w północno-wschodnim narożniku parku. Wszystkie trzy trasy znajdują się blisko przystanków metra i mają wspaniałe widoki na otaczający krajobraz. Ci, którzy kochają kolarstwo górskie, mogą wypróbować Southeast Corner, który ma łagodne, ale stałe zbocza. Ścieżka ze stopniowym zjazdem sprawia, że jest to przyjemne doświadczenie z wózkami lub dziećmi.

W okolicy znajduje się kilka ścieżek rowerowych, w tym kilka w Bronksie. Niezależnie od tego, czy wolisz płaski, czy pagórkowaty teren, w Bronksie znajdziesz świetną trasę. W parkach znajdują się łatwe do pokonania ścieżki rowerowe i utwardzone szlaki. Jeśli masz ochotę na dłuższy bieg, sprawdź trasy w Van Cortlandt Park.

Hudson River Park

Jeśli szukasz jednych z najlepszych tras do joggingu w Nowym Jorku, powinieneś sprawdzić Hudson River Park. Park ma 4,5 mili długości i oferuje szereg opcji dla Twojego treningu. Jest częścią przewodnika po Nowym Jorku lub planu podróży i ma mnóstwo atrakcji dla biegaczy. Poniżej wymieniono niektóre z najpopularniejszych tras biegowych w parku.

Najpopularniejszą trasą jest ta, która okrąża Hudson, zaczynając się u stóp High Line, pięknego miejskiego ogrodu, w którym znajduje się ponad 500 rodzajów roślin. Będziesz mógł podziwiać widoki z tego wyniesionego parku, biegnąc ścieżką zawieszoną 10 metrów nad ziemią. Wczesnym rankiem jest tu cicho, ale w późniejszych godzinach może być tłoczno. Biegacze powinni zwracać uwagę na rowerzystów i innych gości parku, a jeśli to możliwe, unikać przekraczania ruchliwej ulicy.

Oprócz spektakularnych widoków na rzekę Hudson park oferuje także wiele przestrzeni publicznych, w których można rozprostować nogi, takich jak stawy, fontanny i ogrody publiczne. I w przeciwieństwie do wielu innych tras biegowych w Nowym Jorku, Hudson River Park jest otwarty przez cały rok, więc możesz w nim biegać lub spacerować, kiedy tylko chcesz. To świetny sposób, aby doświadczyć zmieniających się pór roku i zobaczyć miasto z nowej perspektywy.

Biegacze pokochają różnorodność ścieżek, które przecinają park. Jeśli jesteś początkujący w bieganiu, możesz spróbować High Line, 1,45-milowej podwyższonej ścieżki wzdłuż rzeki Hudson. Oferuje ona spektakularne widoki na rzekę, Meatpacking District i okoliczne wzgórza. Ścieżki są często otoczone przez wysokie wieżowce mieszkalne i magazyny, ale ścieżka do joggingu jest osłonięta od hałasu ruchu ulicznego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *