Running Up That Hill Tekst piosenki

Running Up That Hill Tekst piosenki

Running Up That Hill to piosenka Kate Bush o związku między mężczyzną a kobietą. Pierwotnie nosiła tytuł „A Deal With God”, ale piosenka została zmieniona, aby odzwierciedlić pragnienie Kate Bush do zamiany miejsc z Bogiem. Tekst jest dość chwytający za serce, a my nie możemy pomóc, ale czujemy się zainspirowani po wysłuchaniu piosenki. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o znaczeniu tekstu piosenki.

Pierwszy singiel numer jeden Kate Bush

Trzydzieści siedem lat po wydaniu, utwór Kate Bush „Running Up That Hill” stał się numerem jeden na brytyjskiej liście singli. Co ciekawe, piosenka pojawiła się również w hicie Netflixa Stranger Things. Stała się ona najczęściej streamowaną piosenką minionego tygodnia, zdobywając 57 milionów streamów w ciągu jednego tygodnia. Tymczasem utwór osiągnął również Numer Jeden w Australii i Nowej Zelandii. Obecnie jest numerem cztery na głównej liście przebojów w Wielkiej Brytanii i numerem jeden na liście Billboard Global 200.

Piosenka po raz pierwszy osiągnęła numer trzy w Wielkiej Brytanii w 1985 roku i ponownie znalazła się na szczycie Billboard Hot 100 w następnym roku. W 2012 roku utwór został wykorzystany w ceremonii zamknięcia Olimpiady w Londynie. Piosenka została napisana i wyprodukowana przez Bush i znalazła się na jej piątym albumie studyjnym „Hounds of Love”. Zadebiutował w 1985 roku na pozycji nr 30 i osiągnął szczyt na pozycji nr 3 w Wielkiej Brytanii. Piosenka była grana w telewizji kilkanaście razy i była trzykrotnie nominowana do nagród Grammy.

Pragnienie Kate Bush zawarcia umowy z Bogiem

W 1985 roku Kate Bush wydała „Running Up That Hill”, tytułowy utwór ze swojego albumu Hounds of Love. Piosenka była pierwotnie zatytułowana „A Deal With God”. Słowo „God” w tytule nie spodobało się wytwórni Bush, która nie była zainteresowana promowaniem piosenki zawierającej religijne odniesienie. Bush ostatecznie zmieniła tytuł piosenki na „Running Up That Hill”, ale zachowała obraźliwy zwrot w nawiasie na swojej płycie. Jednak walczyła o wydanie piosenki.

Tekst piosenki dotyczy związków, które Kate opisuje w piosence „Running Up That Hill”. Choć może się wydawać, że to piosenka miłosna, tekst dotyczy związków, a Kate Bush śpiewa o zawarciu 'umowy’ z Bogiem, która pomoże jej lepiej zrozumieć partnera. Charakterystyczna dla piosenek Kate Bush jest również niezwykła melodia utworu. Progresja akordowa piosenki jest nietypowa i złożona, z szerokimi interwałami. W refrenie na przykład między C a Bb pojawia się mała siódemka. Nuta D jest również obecna w słowie „God”, które zgrzyta w stosunku do dronów C i Eb, i wzmacnia dziewiątą nutę w akordzie Bb9sus4.

Lyrics to Running Up That Hill

„Running Up That Hill” to jeden z największych hitów Kate Bush. Podczas gdy zawsze był ulubieńcem fanów, spotkał się z nową falą popularności w 2022 roku. Po włączeniu do 4 sezonu Stranger Things, piosenka stała się jednym z ulubionych utworów Maxa. Piosenka stała się ważnym elementem w serialu, a miliony widzów słuchały jej ponownie i zastanawiały się nad znaczeniem piosenki. Ten artykuł analizuje tekst tego ponadczasowego klasyka.

Choć ma mroczną historię, „Running Up That Hill” wciąż ma swoje miejsce w kulturze popularnej. Po raz pierwszy pojawił się w serialu sci-fi horror Netflixa „Stranger Things” w 2017 roku. Piosenka pojawia się w pierwszym odcinku serialu, gdzie Max słucha piosenki na swoim Walkmanie. Następnie pojawia się ponownie w czwartym odcinku sezonu czwartego. Słowa tej piosenki są istotne dla sytuacji Max. Straciła swojego najlepszego przyjaciela Billy’ego do tajemniczej istoty znanej jako Mind Flayer. Vecna prawie zabija Max, a „Running Up That Hill” staje się ścieżką dźwiękową do ratującej życie Max podróży z powrotem do jej przyjaciół.

Historia Kate Bush związana z piosenką

Przez 37 lat singiel Kate Bush „Running Up That Hill” zdobywał szczyty brytyjskich list przebojów. Ta ikoniczna piosenka pojawiła się nawet w serialu Netflixa „Stranger Things”. Piosenka, która została wydana 37 lat temu, teraz znów stała się hitem. Album, na którym się znalazła, trafił również do czwartego sezonu Stranger Things. Jest to również utwór występujący w najnowszym sezonie Stranger Things.

Piosenka pierwotnie nosiła tytuł „A Deal with God”, ale szefowie EMI obawiali się jej religijnych niuansów. Ostatecznie piosenka została zmieniona na „Running up that hill (The Deal With God)”. Stała się ona głównym singlem piątego studyjnego albumu Busha. Była to piosenka o niepewności zakochanego mężczyzny i kobiety. Bush była w stanie pogodzić swoje niepewności z piosenką, a nowe zrozumienie męża zaczęło rosnąć.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *