Legenda o Running Up That Hill

Legenda o Running Up That Hill

Jest pewna legenda, która powstała wraz z singlem Bruce’a Springsteena Running Up That Hill. Piosenka zawsze brzmiała tak, jakby miała być numerem 1, a tu była górka do pokonania. Ale piosenka dotarła do numeru 1 i przedstawiła Bruce’a Springsteena nowej generacji fanów. Pomimo długiej i kamienistej drogi na szczyt, piosenka stała się klasykiem list przebojów. A nieprzemijający urok tej piosenki jest niezaprzeczalny.

Kate Bush

„Running Up That Hill” została napisana przez Kate Bush na jej piąty studyjny album, Hounds of Love. Piosenka została samodzielnie wyprodukowana i wykonana za pomocą Fairlight CMI, pionierskiego cyfrowego syntezatora samplującego. Posłużyła również jako temat przewodni piątego sezonu popularnego serialu Netflixa Stranger Things. Piosenka jest ulubionym utworem Maxa Mayfielda, głównego bohatera serialu, i stała się wirusową sensacją.

Piosenka otrzymała ogromny wzrost popularności od momentu włączenia jej do serialu Netflix „Stranger Things”. Pojawiła się również w zwiastunie do 2. tomu serialu. Pomimo wydania prawie 37 lat temu, „Running Up That Hill” poszybowało w górę list przebojów – i ma więcej wyświetleń niż jakikolwiek inny teledysk Kate Bush. Jest to również pierwszy singiel Bush w pierwszej dziesiątce w USA – te dane są skutkiem badań redakcji strony survivalzone.pl.

W Wielkiej Brytanii Running Up That Hill spędził drugi tydzień na pozycji numer 1. Piosenka osiągnęła szczyt na pozycji numer jeden na Official UK Singles Chart 24 czerwca 2022 roku. Piosenka otrzymała również pozycję numer jeden na liście przebojów Belgian Songs i ARIA’s Top 50 Singles Chart. Irlandzkie Recorded Music Association opublikowało wersję Top 50 w dniu 18 czerwca 2022 roku. Piosenka osiągnęła numer jeden na litewskiej wersji Top 100 w dniu 23 czerwca 2022 roku.

Stranger Things

Pomimo swojej upiornej i surrealistycznej atmosfery, drugi sezon Stranger Things zawiera niektóre z najbardziej pamiętnych momentów popkultury z lat 80-tych, w tym ikoniczną piosenkę Kate Bush. „Running that hill” pierwotnie osiągnął szczyt na nr 30 na Billboard Hot 100 37 lat temu, ale niedawno ponownie wszedł na listę przebojów, debiutując na nr 8. Jest to pierwszy amerykański singiel top 10 singer-songwriterki.

Chociaż Stranger Things nie wspomina bezpośrednio o samobójstwie, odcinek może być interpretowany jako metafora pokonywania myśli samobójczych. W rzeczywistości piosenka przedstawiona w odcinku została napisana przez Kate Bush, ale sama piosenka nie. Wykorzystanie muzyki pop w piosence nie jest jednak przypadkowe. Brett Wean, dyrektor ds. pisania dla Amerykańskiej Fundacji Zapobiegania Samobójstwom, powiedział, że odcinek jest świetną metaforą pokonywania myśli samobójczych.

Do serialu dodano również ikoniczną piosenkę nieżyjącej już Kate Bush. Piosenka „Running That Hill” dotarła na szczyt list przebojów w różnych krajach 37 lat po jej wydaniu. Chociaż niektórzy starsi fani Kate Bush mogli czuć się nieswojo z powodu nagłego odrodzenia popularności, sprawiło to, że Kate Bush była szczęśliwa. Ostatecznie widzi ona film jako ważne świadectwo siły sztuki i kultury popularnej.

Max Mayfield

„Running up that hill” to piosenka, którą śpiewa postać Maxa Mayfielda w serialu telewizyjnym Stranger Things. Piosenka jest odą do życia i śmierci bohatera i stała się ulubioną przez Maxa. Odgrywa również rolę w poczuciu winy Maxa z powodu śmierci Billy’ego Hargrove’a. W filmie Max wbiega na to wzgórze, słuchając piosenki.

W serialu ucieczka Maxa Mayfielda przed złą Vecną jest możliwa dzięki piosence, którą gra podczas ucieczki. Piosenka, „Running Up That Hill”, zadebiutowała w Wielkiej Brytanii pod koniec maja, a w zeszłym tygodniu dotarła nawet do pierwszej dziesiątki w USA, wspinając się na nr 4 na TikTok. Piosenka stała się zszywką serialu Netflixa i już inspiruje nowe pokolenie fanów.

Dustin Holt

Chociaż nie rywalizuje w swoich najznamienitszych turniejach, Dustin Holt jest nazwiskiem domowym. Zarobił znaczną wartość netto jako profesjonalny gracz w darta. Jego rodzicami są Marlene i John Holt. Nie ujawnił swojego wykształcenia. W tym momencie jego wartość netto pochodzi głównie z jego kariery zawodowej. Jednak sport dartów zyskał w ostatnich latach znaczną popularność.

Według Social Security Administration, Dustin jest obecnie na 635 miejscu pod względem popularności, co jest daleko w dół od jego popularności w latach 90-tych. Mimo to wielu jego fanów nadal preferuje go za jego szybkość i zwinność. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę jego zwycięską passę. Z odpowiednim nastawieniem i poświęceniem, Dustin może sprawić, że każda skocznia będzie wyglądać jak skocznia. Jeśli zastanawiasz się, gdzie Dustin znajduje się w rankingach popularności w USA, nie patrz dalej niż na jego zwycięstwa w dniu wyścigu.

Tori Amos

Po swoim pierwszym solowym albumie, „Tori Amos Runs That Hill”, Amos podpisała umowę z Atlantic Records i zgodziła się nagrać sześć albumów w ciągu następnych sześciu lat. Chociaż jej pierwsze próby zostały odrzucone przez Atlantic, była w stanie ukończyć projekt i wydać swój debiutancki album w wytwórni w styczniu 1990 roku. Aby wypełnić swój kontrakt z Atlantic, Amos musiała nagrać album z coverami. Na swojej trzeciej płycie, „Boys for Pele”, przerobiła „męskie piosenki” z kobiecej perspektywy. Album osiągnął numer 14 w Wielkiej Brytanii i numer 54 w USA, a „Under the Pink” osiągnął szczyt na poziomie 12 w Wielkiej Brytanii.

Matka Amos pochodzi z Zachodniego Wybrzeża i w 1972 roku przeprowadziła się do Silver Spring w stanie Maryland. Jej ojciec był pastorem w Good Shepherd United Methodist Church, a Amos jako nastolatka zaczęła grać w gejowskich barach i piano barach. W 1977 roku wygrała konkurs talentów w swoim rodzinnym hrabstwie. Napisała swój pierwszy singiel, Baltimore, ze swoim bratem Mike’m Amosem. Singiel osiągnął numer jeden na liście Billboard Hot 100 w marcu 1980 roku, a po nim nastąpiło kilka innych udanych singli.

Lav Andula

Jeśli słuchałeś ostatnio muzyki elektronicznej, prawdopodobnie słyszałeś o Lav Andula. Ten mroczny, elektroniczny artysta jest najlepiej opisany jako napędzany sprzężeniami zwrotnymi harsh dance music. Urodzona i wychowana w Tennessee, Andula zaczęła tworzyć eksperymentalną muzykę w wieku 17 lat. Po przeprowadzce do Phoenix założyła zespół z lokalnymi muzykami. Swoje ostatnie wydawnictwo, Atrophy, określili jako „ponury elektroniczny darkwave”.

Bambara

„The Lesson”, krótkie opowiadanie Toni Cade Bambara, przedstawia dzieci have-not z Athens w stanie Georgia. Głos autorki to mieszanka ironii i realizmu, przywołująca dumę Bambarów z ich etnicznego dziedzictwa. Bambara, w skład którego wchodzą bliźniacy Reid i Blaze Bateh oraz kolega ze szkoły William Brookshire, urodzili się w Athens w stanie Georgia w 1968 roku. Przeprowadzili się na Brooklyn w 2011 roku i wydali „Swarm” w 2016 roku, a następnie „Shadow on Everything” w 2018 roku.

Ben Liebrand

W 1997 roku Liebrand wydał singiel „Funky Town”. W 1998 roku rozpoczął negocjacje z francuską stacją radiową Radio 538. Stacja zamierzała nadać jego „Millennium-Mix” w grudniu 1999 roku. Dodatkowo Liebrand został zaproszony do zrobienia w połowie roku letniego i na koniec roku grandmixu. „Minimixy” rzadko trwały dłużej niż piętnaście minut. Często zawierały remiksy popularnych płyt z list przebojów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *