Jogging po hiszpańsku – naucz się poprawnie mówić po hiszpańsku

Jogging po hiszpańsku - naucz się poprawnie mówić po hiszpańsku

„Trotar” oznacza po hiszpańsku „biegać”. Angielska wersja tego słowa to „jog”.

Memory-jogging po hiszpańsku

Prawdopodobnie słyszałeś już termin memory-jogging, ale możesz nie znać pełnej hiszpańskiej wersji tego słowa. Memory-jogging to proces ćwiczenia umysłu w celu poprawienia jego retencji. Hiszpańskim odpowiednikiem memory-jogging jest que ayuda a la memoria. Jest to prosta, ale potężna technika, która może pomóc Ci przypomnieć sobie informacje i poprawić pamięć. Memory-jogging jest również znany jako job memory, jeśli robisz to wystarczająco często.

Przykłady kontekstowe dla „jog” w języku hiszpańskim

Prawdopodobnie słyszałeś słowo „jog” wiele razy w swoim życiu i prawdopodobnie szukasz kilku hiszpańskich przykładów kontekstowych. Jest to doskonały materiał do nauki poprawnego użycia tego popularnego słowa. Na szczęście, nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Zebraliśmy przykłady dla „jog” w kilku różnych kontekstach, w tym nieformalnych i formalnych. Poniżej omówimy każdy z tych przykładów użycia, abyś mógł nauczyć się poprawnego sposobu mówienia po hiszpańsku.

Nauka nowego języka

Niezależnie od tego, czy jesteś na joggingu, czy na spacerze, możesz łatwo nauczyć się nowego języka podczas joggingu. Wygoda, jaką dają aplikacje na smartfony i iPady, ułatwia naukę języka w podróży. Pobierz darmowe aplikacje do nauki języka na swoje urządzenie mobilne, takie jak iBooks, aby słuchać plików audio w trakcie podróży. Pliki audio można skopiować do telefonu lub iPada.

Kiedy już nauczysz się kilku słów w nowym języku, następnym krokiem jest znalezienie kognatów dla tych słów. Większość języków posiada listy słów, które już znasz, np. słowo „szpital” lub słowo „ryba”. Możesz jednak zauważyć niewielkie różnice w wymowie i pisowni. Jest to całkowicie w porządku. W rzeczywistości, jeśli możesz zapamiętać niemiecką wymowę słowa „ryba”, to prawdopodobnie nie jest tak trudno nauczyć się nowego języka.

Nauka nowego słowa na „jog”

Będziesz musiał nauczyć się nowego słowa na „jog” w kontekście różnych słów. Kolokacje to bloki językowe, które często idą ze sobą w parze. Kolokacje z „jog” są naturalne dla rodzimych użytkowników języka angielskiego, ale inne mogą brzmieć dziwnie lub nienaturalnie. Praktykowanie kolokacji z „jog” poprawi Twoje umiejętności mówienia po angielsku i poszerzy Twoje słownictwo. Dodatkowo, znajdziesz nowe sposoby wyrażania się w różnych sytuacjach.

Aby nauczyć się nowego słowa na „jog”, użyj tezaurusa. Oto jak to działa: Zacznij od pierwszej głoski w słowie. W trakcie oglądania filmu zatrzymaj się, aby wyjaśnić dziecku, co oznacza każde słowo. Na przykład „jabber” oznacza mówienie szybkim głosem. „Jig” oznacza tańczyć jig, a „jog” – biegać powoli w miejscu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *